EĞİTMENLER / Şehnaz Sarraç

Şehnaz Sarraç

Eğitmen - Oyunculuk

1981 yılında doğdu. Ortaokul yıllarında tiyatroyla tanıştı. Yunus Emre Kültür Merkezi’ nin açmış olduğu tiyatro sınavını kazanarak Emre Kınay, Fidan Tek gibi değerli oyunculardan tiyatro eğitimi aldı. Çukurova Üniversitesi  İ.İ.B.F. İktisat bölümünü ve aynı zamanda Çağdaş Drama Derneği’ nin Yaratıcı Drama Liderliği programını  bitirdi. Luciano Iogna “Forum Tiyatro” çalışmalarına ve Orff  Schulwerk  İlkokul ve okul öncesi çocukları için eğitim atölyelerine katıldı.

Beyoğolu 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi’ nde,  Kültür Üniversitesi’nde, Pera Müzesi’nde, Üsküdar Kaymakamlığı İlçe Eğitim Müdürlüğü’nde  gönüllü yaratıcı drama çalışmaları gerçekleştirdi. AIG Sigorta reklam filminde, “Gurbeti Seçtim” belgesel  filminde ve “Mezuniyet” adlı filmde yer aldı. Duru tiyatroda görev alarak çocuk oyunlarında  yönetmen asistanlığı yaptı. Orient Ekspres Yayınevi’nin çocuk kitaplarındaki yaratıcı drama alanlarını derledi aynı zamanda seslendirme çalışmalarını gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı Yunus Emre Enstitüsü’nde Mısır’da yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik yetişkinlerle yaratıcı drama çalışmaları gerçekleştirdi. Kahire Türk Büyükelçiliği’nin desteğiyle Türk çocukları için sahne çalışmaları gerçekleştirdi. Aynı zamanda yine Kahire de bulunan özel bir okulda yaratıcı drama öğretmeni olarak görev aldı.

Özel okullarda yaratıcı drama öğretmenliği görevine halen devam etmekte olup, Çağdaş Drama Derneği yönetim kurulu üyesidir.

 

<< Geri Dön