BİZ KİMİZ ? / Özden Özgürdal

Özden Özgürdal

Her zaman iyi bir oyuncu olmayı isteyen Özden Özgürdal'ın beyaz perdeye ilk adım atışının henüz 6 aylık bir bebekken Horoz Nuri filmi ile olduğu bilinmektedir. ilk ve ortaokul dönemlerinde de amatör çocuk oyunlarında roller almış, çocukluktan gelen bu yeteneği sayesinde emin adımlarla bu yönde ilerlemeye devam etmiştir. Egemen Bostancı Tiyatro Eğitim Stüdyosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatro Atölye ve Bale Sanat Merkezleri'nde oyunculuk ve dans ile ilgili birçok ders almıştır.

Özden Özgürdal bilinen ve sevilen Yemin, Avrupa Yakası, Zoraki Başkan, Kavak Yelleri, Sihirli Annem gibi birçok dizi de ve Sevda Salatası, Demir Parmaklıklar Ardında ki Kadınlar, Dandini Vatandaş Dandini, İnsan Suretleri, Sayeniz de Efendim, Burası Törkiye, Salaklar Sofrası, Hangisi Karısı, Ava Giden Avlanır gibi birçok tiyatro oyunun da oynamış olup Gelin Oynayalım, Mavi Boncuk, Şenola Düğün, Yaşam Mimarları gibi programlarda da sunucu olarak görev almıştır. Özellikle Güven Kıraç, Ayşen Gruda, Seda Sayan ile oynadığı Evimiz Olacak mı adlı dizide de izleyicileri kahkahaya boğmuş Daver karakteriyle ,sempatik tavırlarıyla sevenlerini kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

12 yıl boyunca Mavi Boncuk Çocuk Tiyatrosu’nun kurucusu olup Genel Sanat Yönetmenliği'ni yapmıştır. Özden Özgürdal ayrıca uzun yıllardır sürdürdüğü seslendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Altan Erbulak'ın kızı olan eşi Ayşe Erbulak Özgürdal, Sevinç Erbulak ve Dağhan Külegeç ile birlikte Altan Erbulak'ın izinden giderek 2014 yılının Ekim ayında eğitim vermeye başlayan Erbulak Evi'nin kurucularından olan Özden Özgürdal Erbulak Evi'ndeki her ayrıntı ile tek tek ilgilenmiştir.

<< Geri Dön